Logo

Kernwaarden Clash of Clans-ontwerp

Kernwaarden Clash of Clans-ontwerp

Het team van Clash of Clans heeft hard gewerkt aan het maken van een spel dat spelers niet voor een paar weken of maanden zouden spelen, maar waar ze jarenlang van kunnen genieten. Het is een geweldige uitdaging om dit doel te bereiken en dat houdt het team gemotiveerd. Hoe pakken we dit precies aan? Om je een beter inzicht te geven in hoe we over het spel denken, delen we graag de kernwaarden van het ontwerp van Clash of Clans met onze spelers. We begrijpen dat in een community die zo groot en divers is niet iedereen hetzelfde denkt over de veranderingen en dat niet iedereen het eens is over wat het best voor het spel is. Hopelijk krijg je op deze manier meer inzicht in het besluitvormingsproces en ontstaan er interessante gesprekken met onze spelers voor vele jaren.

Graag delen we de kernwaarden achter de ontwikkeling van Clash of Clans:


Diepte

In Clash of Clans moet je continu wikken en wegen en keuzes maken. Een belangrijk element dat Clash of Clans zo leuk maakt, is de variatie aan aanvals- en verdedigingsstrategieën. Spelers delen hun leger en hun dorp op hun eigen manier in, en iedere indeling heeft sterke en zwakke punten.
Om het spel diepte te geven, moeten er altijd veel interessante strategieën zijn om uit te kiezen. We vinden het bijzonder belangrijk dat het spel goed is uitgebalanceerd en we zien troepen en verdedigingen niet als statische eenheden. Dit betekent dat je als speler misschien tijd in een strategie steekt die daarna wordt aangepast door het team en minder effectief is. Deze veranderingen zijn er altijd op gericht om de diepte van de gameplay in zijn geheel te vergroten.


Diversiteit speelstijlen

Clash of Clans probeert om continu een uitdaging te vormen voor verschillende interesses. Of je nu houdt van clanoorlogen of het jagen op trofeeën of buit, er moet altijd iets interessants zijn om te proberen, te leren en onder de knie te krijgen.
Een diversiteit aan speelstijlen betekent ook dat we rekening houden met de verschillende interesses van onze Clashers. Soms ontwikkelen we dingen op een bepaalde manier, of juist niet, om ervoor te zorgen dat deze verschillende interesses even sterk worden vertegenwoordigd. Dit is een lastige taak en de feedback van spelers is dan ook van groot belang voor ons om dit goed te doen.
Eenvoud

Hoewel het spel diep en uitdagend is, betekent dit nog niet dat het niet eenvoudig kan zijn om te spelen.
De meeste tijdloze spellen hebben het beste van twee werelden: ze zijn makkelijk te leren en uitdagend om onder de knie te krijgen. Als speler moet je dus altijd het idee hebben dat je iets nieuws leert, maar niet dat je je overweldigd of verward voelt door nieuwe spelelementen.
Met eenvoud ontwikkelen betekent dat we op eenvoudige en kleine betekenisvolle acties focussen die spelers onder de knie kunnen krijgen, en niet op onnodig complexe spelmechanismen. We kunnen zelfs besluiten om spelelementen aan te passen of te verwijderen als we deze onnodig complex vinden.


Betekenisvolle voortgang

Een hoger level in Clash of Clans bereiken is niet enkel een kwestie van kracht, maar ook van betekenisvolle toevoegingen aan aanvallen en verdedigingen. Clash of Clans is een ervaring die zich ontwikkelt in verschillende stadia. Spelers ontdekken unieke gameplay, strategieën en uitdagingen naarmate ze voortgang boeken in het spel.
Vanwege deze waarde ontwikkelen we iedere nieuwe troep, spreuk en verdediging zorgvuldig met een eigen specifieke rol en speelstijl in gedachten. Elke toevoeging aan Clash of Clans moet als een uitdaging voelen die de spelers onder de knie willen krijgen, en mag geen kopie zijn van een andere eenheid met een aantal kleine aanpassingen.


Sociaal spel


Clash of Clans is een spel dat je best met anderen speelt. De sociale interactie tussen clanleden houdt alle andere kernwaarden samen. Clans bedenken samen strategieën, geven tips, vieren hun prestaties en delen ook hun nederlagen. We vinden het ondersteunen van het sociale spelelement dan ook bijzonder belangrijk.
Functies voor de hele clan zijn de traagste en de moeilijkste om in te voeren, te verbeteren en goed te krijgen, maar we werken er hard aan om ook op dit aspect voortgang te boeken. We zijn altijd op zoek naar manieren om Clashers niet alleen Clash of Clans te laten spelen, maar vooral om dit samen te doen.


We hopen dat het delen van deze kernwaarden met onze spelers tot geweldige gesprekken over Clash of Clans leidt. Help ons om ons aan deze kernwaarden te houden door je feedback over het spel te blijven sturen. Samen kunnen we van Clash of Clans het beste spel maken dat het kan zijn.


- Het team van Clash of Clans